Tańce w chustach

TAŃCE W CHUSTACH – zajęcia dla mam z niemowlętami

Od listopada 2018r. planujemy wznowić zajęcia taneczne dla mam z niemowlętami w chustach.

Termin: piątki w godz. 12.30 – 13.15. Rozpoczęcie 6 listopada 2018r.
Miejsce: Sala Fundacji Zdrowie i Natura, ul. Biskupia 18 w Krakowie
Koszt: 80 zł. miesięcznie (4 zajęcia) lub 25 zł. za pojedyncze zajęcia

Prowadzi: Maja Strzelecka.
Zapisy u Agnieszki Grin-Walaszek, sms 609 108 108 lub e-mail: aga@kcz.org.pl

Przyjemne, rytmiczne ruchy taneczne w dźwiękach muzyki różnych kultur i muzyki naszych praprzodków. To przyjemność nie tylko dla mamy, ale i dla jej dziecka.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o naukę tańców: regionalnych, tańców w kręgu, a także techniki relaksacji i elementy terapii tańcem.
Poziom energii wzrośnie nam przy rytmicznych podskokach tańców szkockich, irlandzkich, greckich,  uspokojenie znajdziemy w dostojnych krokach tańców izraelskich, francuskich.
Tańczymy nie tylko po kole, ale także w parach i w rzędach, liniowo, sięgając do tradycji narodowych, do korzeni naszych praprzodków i do samych siebie.

Wszystko co chcesz powiedzieć można wyrazić tańcem,
wtedy jest to proste i łatwe”

Maja o tańcu: Bardzo często w natłoku dnia codziennego zapominamy o własnym ciele nie słuchając tego co nam ono komunikuje.
Odkładamy pewne odczucia i myśli, które ciało nam przesyła – na „później”, czego konsekwencją są różnego rodzaju napięcia, zablokowania, ograniczenia ruchu.
To co proponuję na zajęciach to przede wszystkim czas dla naszego ciała i naszych myśli.
Relaks wynikający z ruchu zainspirowanego muzyką w połączeniu z atmosferą spokoju i bezpieczeństwa pomagać nam będzie w odzyskaniu harmonii między ciałem i duchem.

Maja Strzelecka – pedagog, instruktor tańców w kręgu, uczestniczka warsztatów i kursów z zakresu terapii tańcem m.in. u Detlefa Kapperta, Zuzanny Pędzich, Marzeny Śniarowskiej oraz tanecznych ( Lynn Francis, Irena Konachowicz). Zafascynowana możliwościami rozwoju osobistego poprzez taniec i ruch, wykorzystuje elementy choreoterapii i ruchu rozwijającego w pracy z dziećmi i na zajęciach tanecznych z kobietami. Zachwyt nad tańcem towarzyszy jej od dawien dawna więc nie ustaje w poszukiwaniach różnych form i technik jako sposobu wyrażania siebie i kobiecości. Rekreacyjnie tańczy taniec współczesny, a najczęściej improwizuje w pląsach z synkiem.
Podąża za słowami Heywooda Broun: ”Wszystko co chcesz powiedzieć można wyrazić tańcem, wtedy jest to proste i łatwe”.