Szkolenie dla instruktorów – baby joga

SZKOLENIE DLA INSTRUKTORÓW


„Powrót do pełnej sprawności po porodzie”
Ćwiczenia dla kobiet po porodzie wraz z niemowlętami do 12 miesiąca życia

 

Szkolenie dla instruktorów zajęć ruchowych pracujących lub pragnących rozpocząć pracę z kobietami po porodzie wraz z ich maleństwami. To szkolenie dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat prowadzenia zajęć ruchowych dla kobiet po porodzie i w pierwszym roku życia niemowlęcia.

Termin szkolenia: 3 – 5 sierpnia 2017r.

Miejsce: Studio Jogi Haliny Resler w Tucholi

Temat: Powrót do pełnej sprawności po porodzie – ćwiczenia po porodzie dla mam i niemowląt.
„Jak prowadzić zajęcia dla mam z niemowlętami? – Baby joga

Prowadzący: Agnieszka Grin-Walaszek i Janusz Walaszek.
Więcej o prowadzących poniżej lub na stronie www.kcz.org.pl/o-nas.

Zakwaterowanie: w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami.
Wyżywienie:
wegetariańskie – przyrządzone przez naszych gospodarzy – wszystko obficie, smacznie a zdrowo. Przez cały dzień dostępne są napoje na ciepło i na zimno.

Program szkolenia:

3 sierpnia – czwartek (przyjazd od godz. 19.00)

19.00 – kolacja
20.00 – 21.30 Jakie zmiany zachodzą w ciele kobiety po porodzie? Naturalny połóg. Sposób postępowania w zależności od rodzaju porodu. Kiedy zacząć ćwiczyć?

4 sierpnia – piątek

08.00 – 09.00 poranna praktyka dla uczestników szkolenia
09.00 – śniadanie
10.30 – 12.30 Ćwiczenia na pierwsze trzy miesiące po porodzie. Ćwiczenia mięśni Kegla. Ćwiczenia oddechowe na czas połogu. Techniki relaksacyjne.
12.45 – obiad
15.00 – 16.30 Ćwiczenia na 4 – 6 miesiąc po porodzie. Zabawy ruchowe z niemowlęciem rozwijające jego psychomotorykę. Jak budować sekwencje, by ćwiczenia były atrakcyjne zarówno dla mam jak i niemowląt?
16.30 herbata i popołudniowa przekąska
17.15 – 18.45 Ćwiczenia na 7 – 9 miesiąc po porodzie. Masaż niemowlęcia.
19.00 – kolacja
20.30 – wieczór filmowy i dyskusja – „Czego pragną dzieci?”

5 sierpnia – sobota

08.00 – 09.00 poranna praktyka dla uczestników szkolenia
09.00 – śniadanie
10.30 – 12.30 Ćwiczenia na 10 – 12 miesiąc po porodzie. Emocjonalny aspekt zajęć. Jak zorganizować grupę wsparcia dla rodziców?
Podsumowanie szkolenia.
12.45 – obiad

Opłaty (zakwaterowanie, wyżywienie i szkolenie): 440 zł. od osoby.

Zadatek w wysokości 240 zł od osoby płatny najpóźniej 24 czerwca 2016r. Przed wpłatą zadatku prosimy się upewnić telefonicznie lub mailowo, czy są wolne miejsca, gdyż liczba uczestników ograniczona jest do 18 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą.

Rezerwacji dokonuje się poprzez wpis na listę u Agnieszki Grin-Walaszek telefonicznie lub sms-em: 609 108 108 albo e-mail: aga@kcz.org.pl (proszę podać imię i nazwisko, tel. kontaktowy oraz rodzaj pokoju), a następnie wpłatę zadatku na konto:

Fundacja Zdrowie i Natura; ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków
Idea Bank 85 1950 0001 2006 0403 2988 0002 z dopiskiem „Szkolenie baby joga 2017”

Pozostała kwota płatna w dniu rozpoczęcia kursu.

Uczestnicy warsztatu otrzymują zaświadczenie o odbyciu kursu wydane przez Instytut Świadomego Rodzicielstwa i zatwierdzone przez Fundację Zdrowie i Natura, ale przede wszystkim otrzymują praktyczną wiedzę, narzędzia do pracy z kobietami po porodzie, a także pewność i odwagę, które mogą skutecznie wykorzystać w swojej pracy zawodowej z kobietami po porodzie.

Adres: Gospodarstwo Agroturystyczne Trzcionek w Borach Tucholskich (4 km od centrum Tucholi). Trzcionek 10, 89-500 Tuchola , tel. 52 3343709.
Dojazd: z Tucholi w kierunku Tleń, Śliwice ok. 4 km, mijamy firmę Hylmet po prawej stronie szosy i docieramy do zielonej tablicy końcowej Tucholi, tuż za nią jest dom po lewej stronie szosy ( ok. 100 m przed mostem na rzece Brda) – to właśnie nasze gospodarstwo.

Serdecznie zaprasza Agnieszka Grin-Walaszek i Janusz Walaszek

O prowadzących:

Agnieszka Grin-Walaszek – dyplomowana instruktorka jogi z ponad 25-letnim stażem w metodzie Iyengara, instruktorka szkoły rodzenia, doula porodowa. Współzałożycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa w Krakowie i Fundacji Zdrowie i Natura. Od 20 lat prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci, mające na celu poprawę kondycji psychofizycznej. Specjalizuje się w zajęciach ruchowych dla kobiet w ciąży, jest też autorką programu ćwiczeń dla mam z niemowlętami, tzw. baby jogi. Od ponad 8 lat prowadzi Nowoczesną Szkołę Rodzenia z wybitnymi specjalistami z zakresu położnictwa, psychologii, fizjoterapii i dietetyki, przygotowującą pary do przeżycia porodu w pełni i odważnego wkroczenia w rodzicielstwo. Mama 6 radosnych dzieci, z doświadczeniem zarówno porodów szpitalnych, jak i porodów w domu.

Aktywna uczestniczka akcji i kampanii społecznych związanych z ochroną zdrowia kobiet w ciąży i dzieci, np. „Ciąża bez alkoholu”, „Nie pal przy dziecku’. Autorka licznych artykułów i opracowań dotyczących praktyki kobiecej, jogi dla dzieci oraz praktyki przy różnorodnych dolegliwościach zdrowotnych.

Uczestniczka międzynarodowych sympozjów dotyczących poprawy opieki prenatalnej i perinatalnej w Polsce, między innymi: „Nowoczesne Praktyki w położnictwie i neonatologii”, (październik 2012), „Bezpieczny Poród dla matki i dziecka” i Warsztaty z Prof. Michel Odent „Techniki odbierania porodów w pozycjach wertykalnych – porody pośladkowe i nieprawidłowe wstawianie główki”, (październik 2011r.), „Optymalny poród – wyzwania współczesnego położnictwa” i Warsztat Ludwiga Janusa „Okna macicy: Twoje Pierwsze Dziewięć Miesięcy” – wpływ okresu prenatalnego i perinatalnego na fizyczny, emocjonalny i intelektualny rozwój dziecka” (wrzesień 2010r.). Kurs douli porodowej z Debrą Pascali-Bonaro (październik 2012r.).

Prowadzi także grupy wsparcia dla kobiet w ciąży i po porodzie. A od 5 lat realizuje założenia Fundacji Zdrowie i Natura skupionych na ogólnie pojętej poprawie zdrowia człowieka i rodziny.

Janusz Walaszek – naturopata, fitoterapeuta, specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), fizjoterapeuta – głównie  terapia manualna (TM), terapeuta neurorozwojowy dziecięcy (NTD), doradca żywieniowy, socjoterapeuta Szkoły Psychodynamicznej. Sednem jego pracy jest promocja zdrowego trybu życia jako profilaktyka chorób i prewencja zdrowia.

Prezes Fundacji Zdrowie i Natura. Współzałożyciel Instytutu Świadomego Rodzicielstwa, gdzie prowadzi zajęcia w nowoczesnej szkole rodzenia w zakresie masażu na czas ciąży i porodu, zasad żywienia w ciąży, po porodzie i podczas karmienia piersią, szkolenia w zakresie masażu noworodków i niemowląt, poradnictwo naturalnego pielęgnowania, opieki i wychowywania dzieci, wieloletnia działalność szkoleniowa – kursy, wykłady, warsztaty, np. warsztat „Poród w praktyce” czy „Warsztat Naturalnego Połogu i Żywienia”.

Propaguje ideę  naturalnych porodów i świadomego rodzicielstwa, pracuje z dziećmi i rodzicami w zakresie terapii grupowych. Prowadzi warsztaty terapeutyczne w Krakowie z medycyny naturalnej.

Autor pracy badawczej pod kierunkiem prof. Edwarda Saulicza: “Wpływ masażu i ćwiczeń hatha jogi na dolegliwości dolnego odcinka kręgosłupa u kobiet w ciąży.”

Uczestnik międzynarodowych sympozjów dotyczących poprawy opieki prenatalnej i perinatalnej w Polsce, między innymi: „Nowoczesne Praktyki w położnictwie i neonatologii” i Warsztat Cristiana Ciranne Raaba „Techniki osteopatii w położnictwie – Jak przygotować kobietę w ciąży do optymalnego naturalnego porodu poprzez osteopatię” (październik 2012r.), „Bezpieczny Poród dla matki i dziecka” i Szkolenie prowadzone przez dr Cristian Cirann Raab and dr Tajinder Kaur Deora „Zastosowanie Osteopatii w położnictwie i neonatologii. Diagnoza i leczenie urazów okołoporodowych u matki i dziecka.” (październik 2011r.), „Optymalny poród – wyzwania współczesnego położnictwa” (wrzesień 2010r.).