Rodzinna Majówka w Beskidach

Majówka

RODZINNA MAJÓWKA W BESKIDACH

29 kwietnia – 3 maja 2016r. Ustroń

 

Zapraszam na długi weekend majowy, gdzie za pomocą ćwiczeń hatha jogi będziemy wzmacniać ciało i koić nerwy ;) redukując stres i napięcie codziennego dnia, a dla chętnych kurs rozpoznawania ziół występujących na wiosnę i sposoby ich zastosowania, by odnowić siły po zimie i podnieść odporność. Będziemy także docierać do źródeł naszej kultury i folkloru. Dla chętnych – szczególnie dla dzieci od minimum 5 lat, młodzieży i osób towarzyszących – brazylijska sztuka walki – capoeira łącząca taniec, rytm, śpiew i gimnastykę dla każdego.

Program ułożony został w taki sposób, aby cała rodzina mogła skorzystać z zajęć. Na czas zajęć jogi najmłodsze dzieci zaprosimy do Zabawy Teatrem razem ze sławnym Panem Tomkiem :).

Proponujemy:Noworoczny Kurs Jogi w Beskidach

 • Zajęcia jogi dwa razy dziennie z Agnieszką Grin-Walaszek. Poprzez pracę z ciałem zadbamy o dobrostan naszego umysłu i poszukamy źródeł wewnętrznej radości i pełni.
  Zapraszamy zarówno osoby stawiające pierwsze kroki na ścieżce jogi, jak i te bardziej doświadczone. Joga to system ćwiczeń przywracających równowagę w organizmie. To połączenie siły, sprężystości i elastyczności ciała oraz nauka głębokiej relaksacji i odprężenia, szczególnie cenna dla osób narażonych na stres.
 • Zajęcia capoeira dla dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych z Coral’em (Maciej Durak). Dla dzieci to niezwykłe narzędzie na zdrowy upust emocji i energii, jak również wzmocnienie siły mięśni, poprawę sprawności i koordynacji ciała oraz równowagę psychofizyczną, a dla każdego to ogromna przyjemność i skuteczny sposób na odreagowanie napięć.
 • Warsztaty „Zabawa Teatrem” – dla dzieci w wieku 2,5 – 8 lat. Na czas trwania zajęć jogi proponujemy najmłodszym pociechom ciekawe zabawy i przygody w Teatrze Pana Tomka.
 • Zakwaterowanie w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym „Daniel” malowniczo położonym w górach w zielonej części Ustronia. Wygodne pokoje 1 i 2 osobowe, pokoje 3-4 osobowe typu „studio”. Wszystkie pokoje posiadają łazienki i balkon, wyposażone są w TV SAT i telefon oraz dostęp do Internetu.
 • Wyżywienie jarskie – poranne lekkie śniadanie i wzmacniający napój, obfity obiad z deserem oraz ciepła kolacja w formie stołu szwedzkiego – jadłospis dostosowany do pory roku.

A w najbliższej okolicy…

– Rehabilitacja oddechowa, przeciwbólowa i oczyszczająca w Uzdrowisku Przyrodoleczniczym, 500 m od ośrodka, z najlepszą solanką w Polsce i dużym basenem. Szczegóły na www.uzdrowisko-ustron.pl

– Szlaki turystyczne obok Ośrodka na Skrzyczne (1257m n.p.m), Czantorię (995 m n.p.m), Równicę (885 m n.p.m), na której stoku jesteśmy.

– Trasy rowerowe o różnym stopniu trudności.

– Leśny Park Niespodzianek powyżej ośrodka, gdzie spotkacie leśne zwierzęta, ścieżki edukacyjne zapoznające z florą i fauną lasu, pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów. Więcej na www.lesnypark.pl

– Place zabaw przy ośrodku z polem minigolfa, tenisowym; w Leśnym Parku Niespodzianek oraz pod dachem w Salonie Zabaw „Figle Migle” www.salonzabaw.figlemigle.ustron.pl .

– Kompleks rekreacyjny Extreme Park na Równicy z całorocznym torem saneczkowym, ścianką wspinaczkową, batutami, Planetarium, kinem 4D. Więcej na www.rownica.pl

– Kolejka linowa na Czantorię z parkiem linowym, Sokolarnią, torem saneczkowym na Czantorii, na którą można wjechać kolejką linową. Więcej na www.czantoria.net

Większość tych miejsc sprawdziliśmy osobiście, a uczestnicy naszych wyjazdów ocenili je jako sprzyjające odpoczynkowi i aktywnej rekreacji zarówno w pojedynkę jak i z rodziną czy znajomymi. Bogata oferta Ustronia sprawia, iż pobyt tu jest atrakcyjny również dla osób towarzyszących i dzieci.
Sprawdź okoliczne miejsca www.dream-park.pl, Stadnina Koni Ochaby, skocznia w Wiśle, Trójkąt Wołoski, starówka w Cieszynie, bliskość Czech i Słowacji.

Kurs rozpoczniemy 29 kwietnia regeneracyjnymi zajęciami jogi o godz. 17.30 oraz kolacją o godz. 19.00 (przyjazd od godz. 15.00), a zakończymy 3 maja obiadem ok. godz. 12.00.  

Staramy się, aby pobyt był atrakcyjny zarówno ruchowo jak i wypoczynkowo, ale także finansowo, dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową (obejmującą zajęcia jogi, zakwaterowanie i wyżywienie):

 • miejsce w pokoju 3 i 4-osobowym: 740 zł.
 • miejsce w pokoju 2-osobowym: 770 zł
 • pokój jednoosobowy: 850 zł.

Pozostałe pakiety:

 • pakiet bez jogi: od wyżej wymienionych cen odejmujecie 250 zł.
 • dzieci do 13 lat (zakwaterowanie i połówka żywieniowa): 350 zł.
 • dziecko do lat 4 – bezpłatnie (bez świadczeń). Możliwość dokupienia ½ porcji żywieniowej: 120 zł.
 • Capoeira – 180 zł.
 • Warsztaty Zabawa Teatrem – 180 zł.
 • dofinansowanie z Fundacji dla rodzin wielodzietnych (2+3): 20 % na zajęcia ruchowe.
 • Zadatek wynosi 300 zł od osoby dorosłej.

Dla naszej grupy: Parking strzeżony bez dopłat. Tenis stołowy, piłkarzyki, bilard, sauna, gabinet masażu i fizjoterapii, drink-bar i kawiarnia pod piramidką. Więcej o ośrodku na www.hoteldaniel.pl

Rezerwacji dokonuje się poprzez wpis na listę u Agnieszki Grin-Walaszek telefonicznie lub sms-em: 609 108 108 albo e-mail: aga@kcz.org.pl (proszę podać imię i nazwisko, tel. kontaktowy oraz rodzaj pokoju), a następnie wpłatę zadatku na konto:

Fundacja Zdrowie i Natura, ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków
Idea Bank 85 1950 0001 2006 0403 2988 0002 z dopiskiem „Rodzinna Majówka 2016”

Pozostała kwota płatna w dniu rozpoczęcia kursu.

Dojazd: Samochodem trasą szybkiego ruchu z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Łodzi.

Adres: Hotel Daniel ul. Sanatoryjna 32a; 43-450 Ustroń tel.: (33) 854 87 00 lub 854 36 46.

Zapraszamy zarówno tych którzy nas znają jak i tych którzy zechcą nas poznać ;)

Agnieszka Grin-Walaszek i Janusz Walaszek
oraz Maciej Durak (Coral) i Tomasz Poniży