„Narodziny jakie znamy” – film pokazujący pozytywny obraz porodu

W przyszły czwartek – 23 lipca o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych rodziców, położne, doule, lekarzy oraz osoby zaangażowane w ruch świadomego porodu naturalnego na pokaz filmu:

 

NARODZINY JAKIE ZNAMY
- film pokazujący pozytywny obraz porodu.

 

Sposób, w jaki przyszliśmy na świat znacząco wpływa na całe nasze życie. Elena Tonetti-Vladimirova, współpracownica Igora Czarkowskiego – stworzyła obraz ukazujący poród jako doświadczenie w pełni wyczekiwane, radosne i bezpieczne, w pełni humanitarne i pozbawione cierpienia zarówno dla matki, jak i dla nowonarodzonego dziecka. Pokazuje ona, że poród odbywający się w najbardziej przyjaznym człowiekowi środowisku, czyli w wodzie, poród bez użycia jakichkolwiek środków farmakologicznych, w obecności najbliższych, a przede wszystkim w atmosferze bezpieczeństwa, miłości i pełnego psychicznego przygotowania obojga rodziców do tej niezwykłej chwili, ma ogromne znaczenie dla noworodka, a wręcz determinuje kolejne lata jego życia.
Film ukazuje 11 naturalnych porodów, w tym porody domowe oraz w wodzie, a środowisko położnych w USA okrzyknęło ten film „najbardziej głębokim i obszernym przewodnikiem naturalnych narodzin w świecie”, ponieważ dostarcza on potężnej dawki wiedzy, co należy robić, aby urodzić dziecko świadomie i w naturalny sposób.

Po pokazie filmu zapraszamy na dyskusję, rozwianie wątpliwości, niepokojów, zdobycie wszelkich informacji dotyczących porodu naturalnego, także w kontekście metody Eleny Birth Into Being.

Czekamy na zgłoszenia!

Monika Lipowska-Hajduk – mama dwójki dzieci, psycholożka, specjalizująca się w psychologii prenatalnej i perinatalnej, certyfikowana w metodzie „Birth Into Being”. Specjalizuje się w pracy z okresem macierzyństwa. Wspiera kobiety/pary przed poczęciem, w ciąży, podczas porodu oraz okresie poporodowym, pomagając w przeżyciu tego okresu w sposób piękny i świadomy. Wspiera mamy w ich rozwoju. Pomaga odnajdywać siebie w macierzyństwie.