Długi weekend majowy z jogą

<<< Galeria zdjęć z poprzednich pobytów w Toporowie (Białka Tatrzańska)

DŁUGI WEEKEND MAJOWY Z JOGĄ U STÓP TATR

25 – 29 maja 2016r. Białka Tatrzańska

Przed nami drugi długi weekend majowy, który możecie atrakcyjnie spędzić w pięknym otoczeniu dostojnych Tatr łącząc wypoczynek z aktywnymi zajęciami dla całej rodziny:

-  zajęcia ruchowe oparte na hatha jodze z Agnieszką Grin-Walaszek oraz Mirosławem Kozłowskim
(zajęcia w dwóch grupach zróżnicowanych poziomem zaawansowania i dynamizmu)
- a dla najmłodszych kursantów Warsztaty Teatralne z aktorem Piotrem Zakrzewskim

Pobyt w komfortowym pensjonacie Toporów z basenem, sauną i jacuzzi oraz wyśmienitą kuchnią w cenie pobytu, a dla chętnych kąpiele i relaks w wodach termalnych i w saunarium 300 m od pensjonatu (Terma Białka).

W programie:

Zajęcia hatha jogi. Program oparty na ćwiczeniach wzmacniających odporność, poprawiających samopoczucie i budujące wiarę w siebie oraz odwagę, dużo radosnej praktyki w zgodzie z granicami własnego ciała. Zajęcia na przestronnej nowoczesnej sali konferencyjnej. Zapraszamy zarówno osoby stawiające pierwsze kroki na ścieżce jogi, jak i te bardziej doświadczone. Mirek podzieli się z Wami na zajęciach swoimi doświadczeniami z półrocznego pobytu w Indiach, a Agnieszka dotknie elementu ciszy i równowagi w pozycjach w jedności ze swoim oddechem.

Warsztaty Teatralne dla dzieci w wieku 3– 12 lat z aktorem – Piotrem Zakrzewskim – absolwentem Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu, Piotr zaprosi dzieci do zabawy w budowanie spektaklu. Każdy dzień poświęcony będzie innej formie: teatr maski, recykling, papierowy superbohater i teatr cieni. Warsztaty mają ośmielić dziecko do wyrażania siebie poprzez język ciała, gry teatralne i zabawę w grupie.

Kurs rozpoczniemy 25 maja regeneracyjnymi zajęciami jogi o godz. 17.30 oraz kolacją o godz. 19.00,
a zakończymy obiadem 29 maja ok. godz. 12.00. Przyjazd od godz. 15.00.

Miejsce: Pensjonat Toporów*** to stylowy obiekt z elementami architektury podhalańskiej kryty naturalnym gontem, zlokalizowany w centrum Białki Tatrzańskiej. Noclegi w eleganckich pokojach w standardzie trzygwiazdkowym z dostępem do Internetu. W pensjonacie znajduje się restauracja, izba góralska z kominkiem, drink bar, SPA (sauna fińska, jacuzzi), siłownia, sala zabaw dla dzieci oraz bilard. Dużą atrakcją jest nowoczesny kryty basen z wieloma atrakcjami wodnymi i tarasem słonecznym. A w ogrodzie przy pensjonacie na dzieci czekają dwa place zabaw. Więcej o pensjonacie na www.toporow.pl

Wyżywienie wegetariańskie: poranne lekkie śniadanie i wzmacniający napój, obfity obiad oraz ciepła kolacja.

Koszt kursu:

Miejsce w pokoju: Osoba dorosła
– pakiet z jogą
Osoba dorosła
– pakiet bez jogi
Dziecko w wieku
3 – 10 lat
Dziecko do lat 3
bez świadczeń
3 i 4-osobowy oraz Studio 850 600 395 bezpłatnie
2-osobowy 885 635 395 -
1-osobowy 925 685 - -

Warsztaty Teatralne z Piotrem: 180 zł. za dziecko (w czasie zajęć jogi dla dorosłych).
rodziny wielodzietne (pokój 4-5 osobowy minimum 2 dorosłych + 3 dzieci): 20 % zniżki na zajęcia jogi oraz Mały Wielki Teatr – dofinansowanie z Fundacji.
• W przypadku dwojga dzieci do lat 3 jedno pobyt bezpłatny, drugie pobyt ze zniżką 25%.
Zadatek w wysokości 350 zł. od osoby płatny do 4 maja 2016r. Decyduje kolejność wpłat.

Rezerwacji dokonuje się poprzez wpis na listę u Agnieszki Grin-Walaszek telefonicznie lub sms-em nr 609 108 108 albo e-mail: aga@kcz.org.pl (proszę podać imię i nazwisko, e-mail, tel. kontaktowy oraz rodzaj pokoju), a następnie wpłatę zadatku na konto:

Fundacja Zdrowie i Natura; ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków
Idea Bank 85 1950 0001 2006 0403 2988 0002 z dopiskiem „Kurs majowy w Białce 2016”

Pozostała kwota w dniu rozpoczęcia kursu.

Orientacyjny program kursu oraz program Małego Wielkiego Teatru poniżej.

Adres: Pensjonat „Toporów***”, ul. Środkowa 167 A, 34-405 Białka Tatrzańska, tel. 18 26 544 18, kom. +48 605 211 911

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Agnieszka Grin-Walaszek, Mirosław Kozłowski i Piotr Zakrzewski
—————————————————————————————————-
Orientacyjny plan kursu:

25 maja 2016r.
17.30 – 18.45 regeneracyjna sesja jogi dla wszystkich chętnych
19.00 kolacja
20.30 spotkanie organizacyjne

26 – 28 maja 2016r.
7.30 – 10.00 śniadanie
8.30 – 10.00 zajęcia jogi z Mirkiem
10.15 – 11.45 zajęcia jogi z Agnieszką(równolegle Mały Wielki Teatr)
12.00 obiad
16.00 – 17.15 zajęcia jogi z Mirkiem
17.30 – 18.45 zajęcia jogi z Agnieszką (równolegle Mały Wielki Teatr)
19.00 kolacja
21.00 wieczorki rozwojowo-rozrywkowe

29 maja 2016r.
7.30 – 10.00 śniadanie
8.30 – 10.00 zajęcia jogi z Mirkiem
10.15 – 11.45 zajęcia jogi z Agnieszką (równolegle Mały Wielki Teatr)
12.00 obiad i zakończenie kursu

Program może ulec drobnym zmianom.
—————————————————————————-

Warsztaty teatralne dla dzieci:

Program:
I Sekcja „Teatr maski”.

Podczas zajęć dzieci wcielają się w postaci zwierzęce i pod okiem instruktora uczą się wyrażania emocji oraz komunikatów poprzez język ciała. Maska od zawsze służyła jako narzędzie do transformacji. Samo założenie maski lisa czy orła zmienia charakter poruszania i ekspresji ciała. Założenie maski momentalnie zmienia intensywność pracy wyobraźni. Maska zmienia rys ciała, charakter poruszania i jest świetnym sposobem na aktywny i twórczy czas poprzez zabawę. Na warsztatach dzieci, pod okiem prowadzącego, konstruują etiudy solowe oraz grupowe. Maski robimy podczas zajęć, np. z papieru.

II Sekcja „Recykling”.

W czasach, kiedy można kupić każdą zabawkę, szczególną wartość zaczynają nabywać rzeczy wykonane własnoręcznie. W koło znajduje się wiele materiałów, z których można wykonać zabawki i lalki.
Kolejną propozycją są zajęcia z kreatywnego recyklingu. Pod okiem instruktora dzieci tworzą lalki z pustych butelek, kartonów, sznurków, starych skarpetek oraz innych materiałów. Takie zajęcia przede wszystkim rozwijają wyobraźnię. Zajęcia będą połączone z nauką podstawowych zasad animacji, czyli ożywiania przedmiotu.

III Sekcja „Papierowy Superbohater”.

Na zajęciach dzieci uczą się jak stworzyć z papieru i sznurka superbohatera. Zrobienie takiej lalki nie zajmuje wiele czasu. Pracy towarzyszy zabawa oraz wprawka manualna. Oprócz samego tworzenia lalki, dzieci odgrywają wraz z nimi sceny oraz etiudy. Uczą się podstaw animacji. Podczas zajęć instruktor ośmiela dzieci, aby uwierzyły w siebie i aby nadały postaci cechy, które szczególnie są ważne u ludzi: takie jak wyrozumiałość, odwaga, dobro i uśmiech.

IV Sekcja „Teatr cieni”.

Podczas tych zajęć dzieci poznają magiczny świat iluzji teatru cieni. Źródło światła oraz zwykłe prześcieradło wystarczą do stworzenia warunków do fantastycznej zabawy. Teatr cieni to nie tylko pokazywanie zwierząt na podstawie układów dłoni. To zabawa optyką oraz możliwość budowania kreskówki na żywo.

Wprowadzenie od Piotra Zakrzewskiego – prowadzącego warsztaty:
Wszyscy rodzimy się otwarci i ciekawi świata. Jako małe dzieci nie mamy tremy. Niczego się nie obawiamy. Nie boimy się pytać i marzyć. W pewnym momencie zaczynamy jednak ulegać wpływom kultury i edukacji. Nawet drobne zdarzenia zaczynają mieć wpływ na kształtowanie naszej osobowości.
Często jako dorośli poszukujemy swojego wewnętrznego dziecka. Nigdy nie jest na to za późno.
Jednak jako rodzice możemy stworzyć dzieciom warunki ku temu, aby wewnętrzne dziecko jak najdłużej w nich nie gasło.
Podczas swojej wieloletniej pracy z dziećmi, doszedłem do wniosku, że dzieciom niczego nie można wpajać na siłę. Kluczową sprawą jest ośmielanie. Dzieci posiadają prawie wszystko. Czasami jednak z różnych powodów brak im wiary w siebie albo paradoksalnie kondensacji uwagi.
Zajęcia, które chciałbym zaproponować, odbywają się w myśl zasady: Budowanie spektaklu, poprzez zabawę. Podczas mojej wieloletniej pracy teatralnej doszedłem do wniosku, że w zawodzie aktora kluczową rolę pełni ciało.
Podobnie w życiu ciało odpowiedzialne jest za odbiór wrażeń sensorycznych. Zrozumienie swojego ciała to jeden z kluczy do bycia tu i teraz. Ciało to również niesamowity instrument, który może służyć jako narzędzie poetyckie.
Bazą zajęć, które chciałbym zaproponować, są ruch oraz wyobraźnia.
Zajęcia zaczynają od rozgrzewki. Następnie proponuję im gry teatralne mające na celu pracę nad uwagą i skupieniem (wiele gier teatralnych zostało zaadaptowanych z gier dziecięcych), z których na koniec powstanie krótkie przedstawienie teatralne.
Celem zajęć jest również pokazanie dzieciom, że siła tkwi w grupie. Dlatego wiele zabaw i ćwiczeń opiera się na współpracy.