FERIE RODZINNE W BESKIDACH

Ruch integralny  – Capoeira – Narty
+ Klub Snowlajka

AKTYWNIE W GÓRACH
29 stycznia- 2 lutego 2020r. Ustroń

Fundacja Zdrowie i Natura oraz Grupo Capoeira Brasil zapraszają na rodzinny wypoczynek zimowy w Beskidy, gdzie atrakcje czekają zarówno na dzieci jak i dorosłych. Odżywcze zajęcia ruchu integralnego z Agnieszką Grin-Walaszek, dynamiczna capoeira z Coral’em oraz inspirujące warsztaty klubu snowlajka dla najmłodszych dzieci z Elwirą. Program pozwala skorzystać z zajęć całej rodzinie, nawet z najmłodszymi pociechami. Nastawiamy się również na białe szaleństwo na pobliskich stokach narciarskich Małej i Wielkiej Palenicy, Czantorii i Poniwca czy Nowej Osady i Soszowa w Wiśle oddalonej zaledwie 15 km!

Proponujemy:

 • Zajęcia ruchu integralnego dwa razy dziennie. Ćwiczenia te oparte na hatha jodze i terapeutycznej pracy z ciałem to system ćwiczeń przywracających równowagę w organizmie. To połączenie siły, sprężystości i elastyczności ciała oraz nauka głębokiej relaksacji i odprężenia, szczególnie cenna dla osób narażonych na stres.
  Program dostosowany będzie do dynamiki grupy oraz będzie miał na celu odpowiednie przygotowanie ciała do dynamicznej jazdy na nartach, a wieczorem zapewni regenerujący masaż dla zmęczonych mięśni.
 • Zajęcia capoeira dla dzieci od ok. 5 roku życia, młodzieży i dorosłych. Capoeira to brazylijska sztuka walki łącząca w sobie taniec, muzykę, rytm, samoobronę, gimnastykę i akrobatykę. To niezwykłe narzędzie na zdrowy upust emocji i energii, jak również wzmocnienie siły mięśni, poprawę sprawności i koordynacji ciała oraz równowagę psychofizyczną. To również ogromna przyjemność i skuteczny sposób na odreagowanie napięć.
 • Warsztaty Klubu Snowlajka dla dzieci mniejszych i większych (już od 2 lat w górę). W czasie warsztatów czeka nasze pociechy potężna dawka zabawy i twórczości. Warsztaty będą się odbywały dwa razy dziennie w trakcie zajęć ruchu integralnego dla dorosłych.
 • Zakwaterowanie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Ondraszek” malowniczo położonym w górach w uzdrowiskowej części Ustronia z urzekającym widokiem na Czantorię. Pokoje 1, 2 i 3 osobowe oraz typu „studio”. Wszystkie pokoje posiadają łazienki i balkon, wyposażone są w TV SAT oraz dostęp do Internetu.
 • Wyżywienie jarskie – poranne lekkie śniadanie i wzmacniający napój, obfity obiad z deserem oraz ciepła kolacja – jadłospis dostosowany do pory roku.

A w najbliższej okolicy…
– Rehabilitacja oddechowa, przeciwbólowa i oczyszczająca w Uzdrowisku Przyrodoleczniczym, 500 m od ośrodka, z najlepszą solanką w Polsce i dużym basenem. Szczegóły na www.uzdrowisko-ustron.pl
– Liczne trasy narciarskie o różnym stopniu trudności:

 • Kolejka Linowa „Czantoria” 1640m: Trasa 1 czerwona (trudna) 1900m, Trasa 2 niebieska (średnia) 2600m, Wyciąg „Faturka”670m (średnia), Wyciąg „Solisko” 340m (łatwa), Wyciąg „Stokłosica” 198m (łatwa), Wyciąg „Polanka” 250m (łatwa)
 • Stacja Narciarska White Park Palenica w Ustroniu – dwie trasy zjazdowe „Duża i Mała Palenica” o różnym stopniu trudności, na które można dojechać darmowym SKI-BUSem.
  „Duża Palenica”, kolejka krzesełkowa, dł. 1000m (dla średnio i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów) ze szkołą narciarsko-snowboardową, snowparkiem, klimatyczną karczmą.
  „Mała Palenica” dł. 430m, orczyk, szeroki, łagodny stok idealny do nauki i doskonalenia technik jazdy z darmowym wyciągiem dla najmłodszych dzieci oraz z Przedszkolem Narciarskim
 • Inne stoki narciarskie w Ustroniu: „Poniwiec” – dł. 900m, „Pod Skalicą” 200m
 • No i oczywiście kilka znanych kompleksów narciarskich w Wiśle (Soszów, Cieńków, Nowa Osada) – 15 km od Ustronia.

– Szlaki turystyczne m.in. na Skrzyczne (1257m n.p.m), Czantorię (995 m n.p.m), Równicę (885 m n.p.m).
– Leśny Park Niespodzianek, gdzie spotkacie leśne zwierzęta, ścieżki edukacyjne zapoznające z florą i fauną lasu, pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów. Więcej na www.lesnypark.pl
– Kompleks rekreacyjny Extreme Park na Równicy z całorocznym torem saneczkowym, ścianką wspinaczkową, batutami, Planetarium, kinem 4D. Więcej na www.rownica.pl
– Kolejka linowa na Czantorię z Sokolarnią i torem saneczkowym. Więcej na www.czantoria.net

Większość tych miejsc sprawdziliśmy osobiście, a uczestnicy naszych wyjazdów ocenili je jako sprzyjające odpoczynkowi i aktywnej rekreacji zarówno w pojedynkę jak i z rodziną czy znajomymi. Bogata oferta Ustronia sprawia, iż pobyt tu jest atrakcyjny również dla osób towarzyszących i dzieci.
Sprawdź okoliczne miejsca www.dream-park.pl, Stadnina Koni Ochaby, skocznia w Wiśle, Trójkąt Wołoski, starówka w Cieszynie, bliskość Czech i Słowacji.

Kadra: Ruch integralny z Agnieszką Grin-Walaszek. Zajęcia Capoeira poprowadzi Maciej Durak (Coral), warsztaty Klubu Małego Snowlajka z Elwirą Kańczugowską (nasza tegoroczna Kapitanka obozu pirackiego nad morzem).

Kurs rozpoczniemy 29 stycznia kolacją o godz. 19.00 (przyjazd od godz. 15.00), a zakończymy 2 lutego obiadem ok. godz. 12.00.

Koszt:recep-a4250df8

 • miejsce w pokoju 2 i 3-osobowym: 695 zł. (pakiet z ruchem integralnym)
  lub 650 zł.(pakiet z capoeira)
 • pokój jednoosobowy: 755 zł. (pakiet z ruchem integralnym)
  lub 710 zł.(pakiet z capoeira)

Pozostałe pakiety:

 • Osoba towarzysząca (bez zajęć ruchowych): 495 zł.
 • dzieci w wieku 3-12 lat (zakwaterowanie i połówka żywieniowa): 350 zł. Pakiet z capoeira: 550 zł.
 • dziecko do lat 3 – bezpłatnie (bez świadczeń). Możliwość dokupienia ½ porcji żywieniowej: 140 zł.
 • warsztaty dla dzieci (w czasie zajęć ruchu integralnego): 200 zł. za dziecko za cały pobyt.
 • dofinansowanie z Fundacji dla rodzin wielodzietnych (2+3): 20 % na zajęcia ruchowe i warsztaty teatralne.
 • Zadatek w wysokości 300 zł od osoby dorosłej płatny najpóźniej 29 listopada 2019r.

Dodatkowo bezpłatnie dla naszej grupy: nielimitowane wejścia na siłownię w trakcie całego pobytu, seans z lampą antydepresyjną, bilard, tenis stołowy, pokój zabaw dla dzieci, stanowisko do gier komputerowych, ogólnodostępny aneks kuchenny, wypożyczenie kijków trekkingowych, parking.

Usługi płatne:
Sauna fińska 40 zł/godzina, masaż relaksacyjny od 50 zł. Więcej o ośrodku na www.ondraszek.pl

Rezerwacji dokonuje się poprzez wpis na listę u Agnieszki Grin-Walaszek telefonicznie lub sms-em: 609 108 108 albo e-mail: aga@kcz.org.pl (proszę podać imię i nazwisko, tel. kontaktowy oraz rodzaj pokoju), a następnie wpłatę zadatku w wysokości 300 zł od osoby na konto:

Fundacja Zdrowie i Natura, ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków
Idea Bank 85 1950 0001 2006 0403 2988 0002 z dopiskiem „Ferie 2020”

Pozostała kwota płatna w dniu rozpoczęcia kursu.

Dojazd: Samochodem trasą szybkiego ruchu z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Łodzi.

Adres: OSW „Ondraszek” ul. Stroma 7; 43-450 Ustroń tel.: 33/854 35 80 lub 601 700 247.

Zapraszamy zarówno tych którzy nas znają jak i tych którzy zechcą nas poznać ;)

Agnieszka Grin-Walaszek, Maciej Durak (Coral) i Elwira Kańczugowska

————————————————————————–